حمایت از
همیار رایانه !
+G

آموزش و مشکلات نصب انواع ویندوزها

آموزش تصویری Hamyar Rayaneh ٩٠٩٩٠٧١٧٢٨ Hamyar Rayaneh شارژ همیار رایانه Hamyar Rayaneh
شما کاربران گرامی اگر در تماس با شماره 9099071728 با مشکل مواجه شده اید می توانید از قسمت خرید شارژ همیار رایانه شارژ تهیه نمایید و با همکاران ما هماهنگی های لازم را به عمل آورید.
با کمترین هزینه !
در کمترین زمان !
 • Hamyar Rayaneh
  آموزش و مشکلات پرینتر
  در این بخش مطالب آموزشی جهت تنظیمات و راه اندازی انواع پرینترها برای شما همیاران عزیز جمع آوری شده است.
 • Hamyar Rayaneh
  آموزش و مشکلات اسکنر
  در این بخش مطالب آموزشی جهت تنظیمات و راه اندازی انواع اسکنرها برای شما همیاران عزیز جمع آوری شده است.
 • Hamyar Rayaneh
  آموزش و مشکلات لپ تاپ
  در این بخش مطالب آموزشی جهت تنظیمات و راه اندازی انواع لپ تاپ ها برای شما همیاران عزیز جمع آوری شده است.
 • Hamyar Rayaneh
  آموزش و مشکلات مودم
  در این بخش مطالب آموزشی جهت تنظیمات و راه اندازی انواع مودم ها برای شما همیاران عزیز جمع آوری شده است.
 • Hamyar Rayaneh
  آموزش و مشکلات موبایل
  در این بخش مطالب آموزشی جهت تنظیمات و راه اندازی انواع موبایل ها برای شما همیاران عزیز جمع آوری شده است.
Hamyar Rayaneh

هر رایانه شخصی ( Pc ) و لپ تاپ ( LapTop ) امروزه دارای سیستم عامل ویندوز ( Windows ) می باشد و بسته به قطعات هر شخص ویندوز مورد نظر خود را نصب میکند ویندوز از اصلی ترین برنامه های ماکروسافت است و نسخه های متفاوت از آن وارد بازار شده است مانند ویندو 7، ویندوز 8، ویندوز 10 و رفته رفته پیشرفت خواهد کرد ویندوز یک محیط کاربر پسند را برای کاربران به وجود اورده تا از کار با آن خسته نشوند. امروزه ویندوز ها نیاز به فعال سازی دارند و اگر فعال نشوند به درستی کار نمی کنند و پیغام های مختلف را به کاربران نشان میدهند . گاهی پیش می آید از نصب برنامه جلوگیری کند و یا حتی ویندوز لود نشود پس فعال سازی ویندوز یک امر مهم می باشد.یک رایانه از راه های مختلفی میتواند ویروسی شود. مانند انتقال فایل از طریق فلش های الوده به ویروس ، از طریق اینترنت ، از راه ایمیل و... این مشکل از نصب نبودن آنتی ویروس و یا نصب بودن آنتی ویروس به وجود می آید .اگر یک آنتی ویروس قوی و فعال بر روی سیستم شما نصب باشد احتمال ویروسی شدن سیستم کاهش میابد. دقت داشته باشید برای از بین بردن کامل ویروس فقط نصب و تعویض ویندوز کفایت نمیکند. ما به شما راه کاری ارائه می دهیم که بدون حذف اطلاعات بتوانید به راحتی سیستم خود را پاک و بدون ویروس کنید.

ویندوز ( Windows ) چیست؟

ویندوز یک نوع سیستم عامل است که توسط شرکت Microsoft ارائه شده است.البته سیستم عامل های دیگری هم وجود دارد مثل لینوکس.
کلمه Windows از Window گرفته شده به معنی پنجره ها یعنی هر نرم افزار در یک پنجره جداگانه باز می شود.
ویندوز بعنوان یک رابط کاربری (کاربر پسند با ظاهری گرافیکی) بین کاربران و سخت افزار کامپیوتر است یعنی سخت افزار کامپیوتر بدون سیستم عامل برای ما فایده ای ندارد و این سیستم عامل ویندوز است که بعنوان رابط واقع می شود تا ما بتوانیم از این سخت افزارهای موجود بهره کامل را ببریم.

انواع ویندوز :

1- ویندوز DOS ( داس )
2- ویندوز 95 ( نود و پنج )
3- ویندوز 98 (نود و هشت)
4- ویندوز NT ( ان تی )
5- ویندوز 2000 (دو هزار)
6- ویندوز XP (اکس پی)
7- ویندوز 7 ( seven/7/ سِوِن/ هفت)
8- ویندوز 8 ( Eight/8/ اِیت/ هشت)
9- ویندوز 10 (Ten /10/ تِن/ دَه)
در ادامه آموزش نصب ویندوز های XP ، 7 ، 8 ، 10 را خواهیم داشت.

درباره ویندوزها :

ویندوز XP :ویندوز اکس پی از محصولات شرکت ماکروسافت (Microsoft) است که در ابتدا در دو نسخه خانگی و حرفه ای عرضه شد.شرکت ماکروسافت Widows XP را برای بروز کردن رابط کاربر ،افزودن ویژگی ها و کارکرد های جدید و ... عرضه کرد.
ویندوز 7 : ویندوز سِوِن نیز ازمحصولات ماکروسافت است که برای استفاده در کامپیوترهای شخصی (PC) خانگی و اداری استفاده می شود.از ویژگی های این سیستم عامل هفت می توان به موارد زیر اشاره کرد: پشتیبانی از قابلیت لمسی ،طراحی مجدد ویندوز شل ، نوار وظیفه و ... .
ویندوز 8 و 8.1 : ویندوز هشت نیز محصول ماکروسافت است این ویندوز برای استفاده در رایانه های شخصی (PC) ، لپ تاپ ها (Laptop) و تبلت ها (Tablet) طراحی شده است از ویژگی های سیستم عامل اِیت می توان به موارد زیر اشاره کرد : حذف دکمه استارت ، پشتیبانی از USB3 ، بوت امن و ... .
ویندوز 10 : ویندوز دَه محصول شرکت ماکروسافت است این نسخه که توسط Microsoft طراحی شده پس از نسخه 8.1 عرضه شده است.سیستم عامل تِن در در رایانه های شخصی (PC) ، لپ تاپ ها (Laptop) و تبلت ها (Tablet) ، تلفن های هوشمند (smartphone) و رایانه های شخصی یکپارچه (Integrated PCs) استفاده می شود.از ویژگی های سیستم عامل 10 به موارد زیر می توان اشاره کرد : Battery Saver (بهره وری از باتری دستگاه) ، Data Sense (مشاهده میزان مصرف داده ها) ، Wi-Fi Sense (اتصال خودکار به شبکه وای فای بدون رمز در دسترس) ، جستجو ویافتن سریع تر فایل ها و... .

تفاوت ویندوز 32bit یا (32 بیتی) و 64bit یا (64 بیتی) :

در معماری سیستم های 32بیتی حجم کمتری نسبت به سیستم های 64 بیتی می توان آدرس دهی کرد.در سیستم های 32 بیتی (32bit) تنها میتوان مقدار 4 گیگابایت (4GB) از رم (RAM) را استفاده کرد در صورتیکه این محدودیت در استفاده از رم در سیستم 64بیت (64bit) وجود ندارد البته این محدودیت به مقدار بسیار کمی وجود دارد.همچنین قابل ذکر است که برنامه هییکه برروی ویندوز 32 بیتی (32bit) نصب می شوند برروی ویندوز 64 بیتی (64bit) نیز نصب می شوند.
حال برای شما سوال پیش می آید که :

چگونه و ازکجا بفهمیم که ویندوزمان 32 بیتی (32bit) یا 64 بیتی (64bit) است؟

برای اینکه بفهمیم ویندوز اکس پی (Windows XP) یا ویندوز سرور (Windows Server)سیستم کامپیوتر 32 بیتی (32bit) یا 64 بیتی (64bit) است ، وارد Start شوید و در Run عبارت .dxdiag را تایپ کنید،پنجره ای باز می شود در آن عبارت Operating System را پیدا کنید که در مقابل آن نوع ویندوز شما را نوشته 32bit یا 64bit.
اگر شما کاربر ویندوز مک (Mac) ویا لینوکس (Linux) هستید می توانید این مراحل را طی کنید:کاربران ویندوز لینوکس (Linux) می توانید در خط فرمان عبارت uname را تایپ کنید تا با پاسخ هایی مثل x86_64 یا ia64 مواجه شوید و i386 نشان دهنده ویندوز 32بیتی (32bit) است.کاربران مک و محصولات Apple باید ورژن مک را بدست آورید؛که برای این کار از منو Apple گزینه About this mac را پیدا کنید اگر پردازنده (Processor) برابر با Intel Core 2 Duo, Intel Xeon و از خانواده اپل ،PowerPC G5 بود 64بیتی (64bit) است و همچنین Mac OS X 10.5 به بالا هم همه 64 بیتی (64bit) و پایین‌تر 32 بیتی (32bit) هستند.البته محصولاتی که جدیدا اپل عرضه می کند 64بیتی (64bit) هستند.

روش بوت کردن سی دی یا فلش (BOOT DISK) یا Boot Device:

سیستم خود را Restart کنید و قبل از شنیدن صدای بیپ دکمه Delete موجود برروی کیبورد را چندین بار فشار دهید تا وارد صفحه بایوس (BOIS) مادربرد شوید.
سپس وارد بخش Boot شوید و به قسمت Boot Device Priority بروید.
گزینه 1 st Boot Device را برروی CD-ROM (برای خواندن از روی سی دی) و یا USB Flash (برای خواندن از روی فلش) بگذارید.
برای ذخیره این تغییرات برروی F10 بزنید و سپس YES یا OK بکنید.

آموزش و چگونگی نصب ویندوز از روی فلش (Installing Windows From a Flash) :

ابتدا نرم فزار ISO Creator (ایزو کِرِیتور) را نصب و اجرا کنید و در قسمت ISO File Path مسیر ذخیره فایل ISO را مشخص کنید مسیر DVD ویندوز را نیز مشخص کنید و روی Start کلیک کنید و پس از چند لحظه برنامه از DVD ویندوز فایل ISO (ایزو) تهیه می کند.
برای اینکه فایل ISO را روی فلش کپی کنیم چه باید بکنیم؟
پس از ایجاد فایل ISO (ایزو) این فایل برروی Flash (فلش) کپی می شود.یکی از نرم افزارهای Win To Flash یا ISO To USB را دانلود و اجرا کنید که البته ISO TO USB بهتر است پس از اجرا نرم افزار از قسمت ISO File ، فایل ISO (ایزو) را انتخاب کنید و در قسمت Drive مسیر فلش مموریتان را انتخاب کنید و گزینه Bootable را انتخاب کنید و سپس Burn را بزنیدو سپس تنظیمات BOOT DISK - Boot Device که در بالا ذکر شده است را برروی USB قرار می دهیم.

آموزش و طریقه نصب ویندوز XP اکس پی (Installing Windows XP) :

1- سی دی یا فلش که در آن ویندوز اکس پی(Windows XP) است را داخل CD-ROM و یا فلش را داخل پورت USB بگذارید (البته قابل ذکر است که ابتدا با کمک روش Boot Disk - Boot Device می توانید مشخص کنید که CD یا Flash کدام یک خوانده شوند) با مشاهده Press Any Key یکی از دکمه های کیبورد را بزنید تا با صفحه Welcome XP Home Edition Setup مواجه شوید و سپس دکمه Enter را بزنید.
2- به صفحه بعد که عنوان آن Welcome XP Licensing Agreenent است رسیدید دکمه F8 را بزنید.
3- در مرحله بعد اگر سیستم شما پارتیشن بندی (Partitioning) نشده می توانید در اینجا سیستم را پارتیشن بندی (Partitioning) کنید و فضای حافظه تان را به چند درایو (Drive) تقسیم کنید که برای این کار درقسمت Unpartitioned Space با کلیک چپ کار پارتیشن بندی را شروع کنید و کلید C را فشار دهید (البته اگر سیستم شما دارای پارتیشن است نیاز ب این کار نیست و از مرحله 5 به بعد را انجام دهید).
4- برای اینکه یک درایو مثلا (Drive C) را ایجاد کنید در روبروی گزینه Create partition of size -in MB مقداری که میخواهید از حافظه به این داریو (Drive) اختصاص دهید را بنویسید و سپس Enter را بزنید.
5- حال درایوی که می خواهید ویندوز برروی آن نصب شود را انتخاب کنید مثلا درایو (Drive C).
6- حالا شما باید متد فرمت درایو (Drive) را انتخاب کنید که ما با به شما پیشنهاد می کنیم متد NTFS (Quick) را انتخاب کنید.
7- مرحله بعد مرحله ی فرمت درایو (Formatting) است که این کار خود به خود انجام می شود.
8- مرحله بعد مرحله Setup is copying files مرحله نصب ویندوز است که نیاز نیست شما کاری انجام دهید و بطور خودکار انجام می شود.
9- پس از ری استارت (Restart) شدن ادامه پروسه نصب ویندوز اکس پی (XP) را مشاهده می کنید.
10- در مرحله بعد با کلیک برروی گزینه Customize شما می توانید زبان فارسی و زبان های دیگر را به ویندوز اکس پی (XP) تان اضافه کنید و اگر مایل به انجام این مرحله در طی نصب ویندوز اکس پی نبودید و خواستید بعدا از قسمت Control Panel اینکار را انجام دهید گزینه customize را انتخاب نکنید و برروی Next بزنید.
11- در این مرحله باید سریال یا همان کد لایسنس ویندوز اکس پی (XP) را در بخش Product Key وارد کنید و Next کنید.
12- در مرحله بعد در بخش Computer Name یک نام برای کامپیوترتان وارد کنید و همچنین می توانید در بخش Administrator Password و Confirm Password یک پسورد برای سیستمتان مشخص کنید و سپس Next کنید.
13- در مرحله بعد باید موقعیت زمانی (Time Zone) تان را مثلا برروی Tehran قرار دهید و سپس Next کنید.
14- در صفحه بعد تنظیمات شبکه (Network) را برروی Typical Settings قرار دهید و سپس Next کنید.
15- حال باید صبرکنید تا تنظیمات اعمال شود و پس از Restart ویندوز اکس پی (Windows XP) شما راه اندازی می شود.

حداقل سیستمی که برای نصب ویندوز 7 (Seven) نیاز است (Minimum System Requirements Windows 7):
پردازشگر(CPU): تک هسته ای 1 گیگاهرتز (GHz)
رم مورد نیاز (RAM): 1 گیگابایت برای ویندوز 32بیتی (32bit) ، 2 گیگابایت برای ویندوز 64بیتی (64bit)
فضای آزاد هارد (HDD) : 16 GB برای ویندوز32بیتی (32bit) ، 20 GB برای ویندوز64بیتی (64bit)
کارت گرافیک (VGA) : 128 MB با پشتیبانی DirectX9.0

آموزش و طریقه نصب ویندوز 7 (Installing Windows Seven ) :

1- دی وی دی یا فلش که در آن ویندوز 7 است را داخل DVD-ROM و یا Flash را در داخل پورت USB بگذارید (البته قابل ذکر است که ابتدا با کمک روش Boot Disk - Boot Device می توانید مشخص کنید که DVD یا Flash کدام یک خوانده شوند) و پس از مشاهده Press any key to boot from CD or DVD یکی از دکمه های کیبورد را بزنید و با مشاهده Windows is loading files متوجه می شوید که DVD در حال پردازش است و پس از این وارد مراحل نصب می شوید
2- در صفحه اول بخش Language to install را برروی English قرار دهید و Next کنید
3- در بخش بعد روی Install Now کلیک کنید
4- در بخش بعد نوع ویندوز سِوِن (7) را انتخاب کنید که x86 یعنی ویندوز 32bit (32بیتی) و x64 به معنی ویندوز 64bit (64بیتی) است و Next کنید
5- در صفحه بعد تیک گزینه I accept the License terms را بزنید و Next کنید
6- در صفحه بعدی باید نوع نصب را مشخص کنید که Upgrade به معنی این است که ویندوز قبلی خود را به روز کنید و Custom به معنی اینکه ویندوز قبلی را بطور کامل حذف و ویندوز 7 (Seven) جدید را نصب کنید (که ما گزینه Custom را در اینجا به شما آموزش می دهیم و اگر خواستید که تنها Upgrade کنید و یا بطور کل در نصب ویندوز ها مشکلی داشتید می توانید با شرکت پاسخگویی مشکلات رایانه همیار رایانه تماس بگیرید)
7- در صفحه بعد می توانید درایو (Drive) خود را پارتیشن بندی (Partitioning) کنید و برای این کار برروی Drive Options کلیک کنید تا وارد بخش پارتیشن بندی (Partitioning) شوید و برای اینکه درایو (Drive) جدید ایجاد کنید برروی New کلیک کنید و مقداری که می خواهید از حافظه به آن درایو (Drive) اختصاص دهید مشخص کنید و در انتها Ok کنید (البته اگر سیستم شما از قبل پارتیشن بندی (Partitioning) شده و مایل نیستید که آن پارتیشن بندی (Partitioning) را تغییردهید نیازی به این کار نیست)
8- حال درایوی که می خواهید ویندوز هفت (7) برروی آن نصب شود را انتخاب کنید و گزینه Format را بزنید و Ok کنید و در این حالت درایو(Drive) خالی می شود و روی آن کلیک کنید و سپس Next کنید 9- حال مراحل نصب Windows 7 (ویندوز سِوِن) شروع می شود و باید صبر کنید تا این مراحل به پایان برسند
10- در صفحه ای که با آن مواجه می شوید Computer Name یک نام برای کامپیوترتان وارد کنید و در صفحه بعد می توانید رمز عبور (Password) برای سیستمتان قرار دهید و سپس Next کنید
11- در بخش Type a password پسوردی برای کامپیوترتان وارد کنید که اگر پسورد وارد کردید باید Retype your password را نیز پر کنید و دربخش Type a password hint پسوردتان نمایان می شود که می توانید این 3 بخش را پر نکنید اما در انتها Next کنید
12- در بخش بعدی از شما کلید فعال سازی میخواهد که اگر کلید را ندارید این بخش را خالی بگذارید و Next کنید اما اگر این کد را دارید در کادر Product key وارد و سپس Next کنید
13- صفحه بعدی مربوط به آپدیت ویندوز هفت است که اگر از ویندوز Original استفاده می کنید گزینه Use Recommended Settings را انتخاب و اگر اورجینال نیست گزینه Ask Me Later را انتخاب کنید تا وارد صفحه بعدی شوید
14- صفحه بعد مربوط به موقعیت مکانی و تاریخ است که اگر به اینترنت وصل شوید با انتخاب گزینه Automatically Adjust Clock For Daylight Saving Time ویندوز سِوِن بعد از راه اندازی و اتصال به اینترنت بصورت خودکار و دقیق این تنظیمات را انجام می دهد
15- در بخش بعد مشخص کنید که در کجا از سیستم کامپیوتر استفاده می کنید (Home network برای خانه ،Work network محل کار ،Public network محل عمومی)
16- سپس منتظر بمانید تا این تنظیمات اعمال شود و پس از بارگذاری سیستم شما راه اندازی شده و ویندوزهفت (Seven) شما بطور کامل نصب شده است.

حداقل سیستمی که برای نصب ویندوز 8 (Eight) نیاز است (Minimum System Requirements Windows 8) :
پردازشگر (CPU) : 1 گیگاهرتز (GHz) یا سریعتر
رم مورد نیاز (RAM) : 1 گیگابایت برای ویندوز 32بیتی(32bit) ، 2 گیگابایت برای ویندوز64بیتی (64bit)
فضای آزاد هارد (HDD) : 16 GB برای ویندوز 32بیتی(32bit) ، 20 GB برای ویندوز 64بیتی (64bit)
کارت گرافیک (VGA) : کارت گرافیکی که از DirectX9 با درایور WDDM 1.0 یا بالاتر پشتیبانی کند.

آموزش و طریقه نصب ویندوز 8 و 8.1 (Installing Windows 8, 8.1) :

1- دی وی دی یا فلش که در آن ویندوز 8 یا 8.1 است را داخل DVD-ROM و Flash را داخل پورت USB بگذارید (البته قابل ذکر است که ابتدا با کمک روش Boot Disk -Boot Device می توانید مشخص کنید که DVD یا Flash کدام یک خوانده شوند) و پس از مشاهده Press any key to boot from CD or DVD یکی از دکمه های کیبورد را بزنید و با مشاهده Windows is loading files متوجه می شوید که DVD در حال پردازش است و پس از این وارد مراحل نصب می شوید
2- در صفحه اول بخش Language to install را برروی English که البته بصورت پیش فرض برروی همین گزینه است قرار دهید و Next کنید
3- در بخش بعد روی Install Now کلیک کنید که اگر فایل نصبی تان شامل چندین نسخه باشد می توانید نوع ویندوز هشت را 32bit (32بیتی) و یا 64bit (64بیتی) مشخص کنید
4- در صفحه بعد در بخش سریال نامبر برای فعال سازی ویندوز اِیت از شما می خواهد که اگر دارید آن را وارد و Next کنید
5- در صفحه بعد تیک گزینه I accept the License terms را بزنید و Next کنید
6- در صفحه بعدی باید نوع نصب را مشخص کنید که Upgrade به معنی این است که ویندوز قبلی خود را به روز کنید و Custom به معنی اینکه ویندوز قبلی را بطور کامل حذف و ویندوز 8 یا 8.1 جدید را نصب کنید (که ما گزینه Custom را در اینجا به شما آموزش می دهیم و اگر خواستید که تنها Upgrade کنید و یا بطور کل در نصب ویندوز ها مشکلی داشتید می توانید با مرکز پاسخگویی مشکلات رایانه همیار رایانه تماس بگیرید) 7- در صفحه بعد می توانید درایود (Drive) خود را پارتیشن بندی (Partitioning) کنید و برای این کار برروی Drive Options در ویندوز 8 و برروی Unallocated Space در ویندوز 8.1 کلیک کنید تا وارد بخش پارتیشن بندی (Partitioning) شوید و برای اینکه درایو (Drive) جدید ایجاد کنید برروی New کلیک کنید و مقداری که می خواهید از حافظه به آن درایو (Drive) اختصاص دهید مشخص کنید و در انتها Ok یا Apply کنید ، در ویندوز 8.1 پیغامی به شما نشان داده می شود که مبنی است بر کارکرد صحیح تمام قسمت ها و ممکن است یک پارتیشن (partition) برای فایل های سیستمی ایجاد کند که این را Ok کنید (البته اگر سیستم شما از قبل پارتیشن بندی (Partitioning) شده و مایل نیستید که آن پارتیشن بندی را تغییردهید نیازی به این کار نیست)
8- حال پارتیشنی که قصد نصب ویندوز 8 برروی آنرا دارید انتخاب و Next کنید
9- حال سیستم شروع به کپی فایل ها و نصب ویندوز هشت (Windows 8) میکند و سپس ری استارت Restart می شود
10- در این قسمت رنگ تم (Theme) دلخواه را انتخاب و در بخش PC Name نامی برای کامپیوترتان وارد کنید
11- در این قسمت برای اعمال تنظیمات سریع بر روی Use express settings و برای شخصی سازی تنظیمات بر روی Customize کلیک کنید
12- در صفحه بعد اگر کامپیوتر شما به شبکه (Network) متصل باشد ، از شما سوال می کند که آیا مایلید سایر دستگاه های موجود بر روی شبکه مانند سایر کامپیوترها ، پرینتر و تلویزیون ؛اطلاعات و منابع خود را با شما به اشتراک بگذارند یا خیر؟
13- در صفحه بعد بخش Windows update مربوط به زمان بروز رسانی ویندوز و بخش بعدی مربوط به SmartScreen و ارسال درخواست عدم ردیابی به سایت ها توسط اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer) را مشخص می کند
14- در صفحه بعد در بخش Check online for solutions می توانید تنظیمات دریافت راه حل هنگام مواجه شدن با ارور (Error) و همچنین ارسال اطلاعاتی از کامپیوتر شما برای کمک به رفع مشکلات احتمالی توسط مایکروسافت (Microsoft) را مشخص کنید
15- در صفحه بعد می توانید تنظیماتی از قبیل : استفاده از موتور جستجوی Bing برای بازخورد بهتر در هنگام جستجو ،نمایش سایت های پیشنهادی در هنگام تایپ آدرس در مرورگر Internet Explorer ، استفاده برنامه ها از نام و تصویر اکانت شما؛در آخر این تنظیمات برروی Next کلیک کنید
16- در مرحله بعد بطور پیش فرض برای احراز هویت از شما می خواهد که یک اکانت ماکروسافت وارد کنید و اگر ندارید برروی Create a new account کلیک کنید
17- در صفحه بعد می توانید اطلاعاتتان را کامل کنید تا اکانت ساخته شود و اگر نمیخواهید برروی Sing in without a Microsoft account کلیک کنید تا به صفحه بعد بروید و یک اکانت به دلخواه وارد کنید 18- نصب ویندوز هشت و 8.1به اتمام رسید

حداقل سیستمی که برای نصب ویندوز 10 (Ten) نیاز است (Minimum System Requirements Windows 10) :
پردازشگر (CPU): یک 1 گیگاهرتز (GHz) یا سریعتر
رم مورد نیاز (RAM): یک 1 گیگابایت برای ویندوز 32بیتی (32bit) ، 2 گیگابایت برای ویندوز 64 بیتی (64bit)
فضای آزاد هارد (HDD) : شانزده 16 GB برای ویندوز 32بیتی(32bit) ، 20 GB برای ویندوز 64 بیتی (64bit)
کارت گرافیک (VGA) : مایکروسافت Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 driver

آموزش و طریقه نصب ویندوز 10 (Installing Windows Ten) :

پس از اینکه عمل بوت را انجام دادید صبرکنید تا دی وی دی (DVD) یا فلش (Flash) خوانده شود
اولین صفحه ای که ملاحظه کردید برروی Next بزنید
سپس برروی Install Now بزنید
در این بخش اگر شما سریال نصب را دارید سریال را وارد کنید و سپس برروی Next بزنید و بقیه مراحل نصب را ادامه دهید اما اگر لایسنس را ندارید برروی Skip و یا I don't have a product key بزنید در اینجا نوع ویندوز تِن (10) نصبی تان را انتخاب کنید که شامل Windows 10 Pro و Windows 10 Home است که یکی از این دو مدل را باید انتخاب کنید
در این مرحله صفحه ای برای شما باز می شود که در پایین آن گزینه I accept the License terms هست که باید تیک آنرا بزنید و سپس برروی Next بزنید
در مرحله بعد برروی Custom: Install Windows only (advanced) کلیک کنید
در مرحله بعد باید محلی که می خواهید ویندوز دَه در آن نصب شود را انتخاب کنید که بهترین درایو ( Drive C ) است و سپس Next کنید
پس از آن وارد مرحله کپی کردن اطلاعات ویندوز 10 برروی هارد می شوید و باید تا پایان این کپی کردن صبر کنید
سپس سیستم بطور خودکار ری استارت می شود و یا دکمه ای بنام Restart Now وجود ارد که باید برروی آن بزنید
سیستم مجدد ری استارت Restart می شود و باید مراحل پایانی نصب ویندوز تِن را انجام دهید و برروی Use express setting کلیک کنید
در صورت مواجه شدن با صفحه Sign In To Your Microsoft Account اکانت ماکروسافتتان را وارد کنید و در صورت نداشتن اکانت یک اکانت الکی وارد کنید و سپس برروی continue without a Microsoft account کلیک کنید.
اگر به صفحه ای برخوردید که عنوان آن Your account است برروی Create a local account کلیک کنید
در این مرحله در قسمت Username نام کامپیوترتان را وارد کنید و می توانید در بخش Password پسوری برای کامپیوترتان وارد کنید که اگر پسورد وارد کردید باید Re-enter password را نیز پر کنید و دربخش password hint پسوردتان نمایان می شود که می توانید این 3 بخش را پر نکنید
کار نصب ویندوز ده ( 10 ) به پایان رسید

چگونگی اضافه کردن زبان فارسی در ویندوزهای اکس پی ، هفت ، هشت ، هشت و یک ، ده (Add in Farsi in Windows XP, 7, 8, 8.1, 10):

روش اولیه زمانی است که ویندوز ( Windows ) را نصب میکنید و اما روش دوم در ویندوزهای مختلف :
افزودن زبان فارسی در ویندوز اکس پی (Add in Farsi in Windows XP) :
1- وارد Control Panel شوید
2- وارد گزینه Regional and Language Options شوید
3- به سربرگ Languages بروید
4- تیک گزینه Install files for complex را بزنید
5- سی دی ویندوز را در CD-ROM قرار دهید و پیغامی که ظاهر می شود را Ok کنید و در این زمان فایل هایی برروی کامپیوترتان ریخته می شود صبرکنید تا این عملیات به پایان برسد
6- رو گزینه Details کلیک کنید
7- سپس برروی دکمه Add کلیک کنید
8- نوار کشویی را باز کنید و از بین زبان ها زبان Farsi را انتخاب و برروی آن کلیک کنید سپس Ok را بزنید
9- در آخر برروی Apply و سپس Ok کلیک کنید
حال زبان فارسی برروی ویندوز XP تان افزوده شده است

افزودن زبان فارسی در ویندوز 7 ( Add in Farsi in Windows Seven ) :

1- وارد Control Panel شوید
2- وارد گزینه Regional and Language Options شوید
3- به سربرگ Keyboards and Languages بروید
4- سپس برروی گزینه Change Keyboards کلیک کنید
5- سپس برروی دکمه Add کلیک کنید
6- در لیست موجود گزینه Persian را انتخاب و تیک آنرا بزنید و در آخر Ok کنید
7- سپس در آخر Ok را بزنید
حال زبان فارسی برروی ویندوز 7 تان افزوده شده است

افزودن زبان فارسی در ویندوز 8 و 8.1 ( Add in Farsi in Windows 8, 8.1 ) :

1- وارد Control Panel شوید
2- وارد گزینه Clock, Language, and Region شوید
3- در صفحه باز شده برروی گزینه Add a Language کلیک کنید
4- در این صفحه زبان Persian را انتخاب کنید و سپس برروی دکمه Add کلیک کنید
حال زبان فارسی برروی ویندوز 8 و 8.1 تان افزوده شده است

افزودن زبان فارسی در ویندوز 10 ( Add in Farsi in Windows Ten ) :

1- وارد Control Panel شوید
2- وارد گزینه Language شوید
3- در صفحه باز شده برروی گزینه Add a Language کلیک کنید
4- در این صفحه زبان Persian را انتخاب کنید و سپس برروی دکمه Add کلیک کنید
حال زبان فارسی برروی ویندوز10 تان افزوده شده است

چگونگی تغییر ساعت و تاریخ در ویندوزهای اکس پی ، هفت ، هشت ، هشت و یک ، ده ( Change Date and Time in Windows XP, 7, 8, 8.1, 10 ) :

تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز XP ( اکس پی ) :
1- وارد Control Panel شوید
2- وارد گزینه Date, Time, Language, and Regional Options شوید
3- در بخش Date and Time ساعت و تاریخ را تغییر دهید و Ok کنید
*در سربرگ Time Zone می توانید موقعیت مکانی تان را تغییر دهید تا تنظیمات ساعت و تاریخ طبق همان مکان باشد.

تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز 7 ( سِوِن ):

1- وارد Control Panel شوید
2- وارد گزینه Date and Time شوید
3- برروی گزینه Change date and time کلیک کنید و ساعت و تاریخ را تغییر دهید و در انتها Ok کنید
4- حال اگر میخواهید موقعیت مکانی تان را نیز تغییر دهید تا ساعت و تاریخ بطور خودکار مطابق با مکانتان با کمک اینترنت تغییر کند برروی گزینه Change time zone کلیک کنید و از نوار کشویی موجود منطقه خود را انتخاب کنید و در انتها Ok کنید
( حال اگر مایلید که بیش از یک ساعت داشته باشید در سربرگ Additional Clock تیک گزینه Show this clock رابزنید و برای اینکه ساعت دوم را نیز تنظیم کنید تیک دومین Show this clock را هم بزنید و با کمک نوارکشویی موقعیت مکانی و زمانی ساعت دوم را نیز مشخص کنید و در انتها Ok کنید )

تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز 8 و 8.1 :

1- وارد Control Panel شوید
2- وارد گزینه Date and Time شوید
3- برروی گزینه Change date and time کلیک کنید و ساعت و تاریخ را تغییر دهید و در انتها Ok کنید
4- حال اگر میخواهید موقعیت مکانی تان را نیز تغییر دهید تا ساعت و تاریخ بطور خودکار مطابق با مکانتان با کمک اینترنت تغییر کند برروی گزینه Change time zone کلیک کنید و از نوار کشویی موجود منطقه خود را انتخاب کنید و در انتها Ok کنید
*اگر مایلید که بیش از یک ساعت داشته باشید در سربرگ Additional Clock تیک گزینه Show this clock رابزنید و برای اینکه ساعت دوم را نیز تنظیم کنید تیک دومین Show this clock را هم بزنید و با کمک نوارکشویی موقعیت مکانی و زمانی ساعت دوم را نیز مشخص کنید و در انتها Ok کنید

تغییر ساعت و تاریخ در ویندوز 10:

1- ابتدا وارد Control Panel شوید به منو settings بروید و گزینه Time & Language را انتخاب کنید
2- به زبانه Date & Time بروید و برروی گزینه Change در قسمت Change date and time بزنید
3- در صفحه باز شده تغییرات را اعمال کنید و در آخر Change را بزنید
*اگر با فعال بودن گزینه Set time automatically زمان شما دقیق نیست در قسمت Time zone موقعیت مکانی تان را درست کنید
*اگر همچنین مایلید که فرمت ساعت و تاریخ را نیز تغییر دهید گزینه Change date and time formats را انتخاب کنید و تغییرات را اعمال کنید
*اگر مایلید که دو ساعت باموقعیت های مکانی دیگر اضافه کنید گزینه Add clocks for different time zones کلیک کنید و تغییرات را اعمال کنید و Ok کنید
آموزش فعال کردن ویندوزهای اکس پی ، هفت ، هشت ، هشت و یک ، ده : ( Education Activate Windows XP, 7, 8, 8.1, 10 )

آموزش فعال کردن ویندوز 7,8,8.1,10 ( Seven, Eight, Ten )

این آموزش برای ویندوز های 7 و 8 و8.1 و 10 ( هفت و هشت و دَه ) یکی است

برای فعال کردن ویندوز 7 و 8 و8.1 و 10 دو راه جود دارد :

1- با استفاده از فایل راهنما که در فایل DVD قرار دارد می توانیم این کار را بکنید
2- می توانید برنامه اکتیو ویندوز 7 و 8 و8.1 و 10 را دانلود و نصب نمایید
اما باید قبل از هرکاری گزینه Windows Update را غیرفعال کنید تا درصورت اتصال سیستمتان به اینترنت ویندوز آپدیت و به روز رسانی نشود برای این کار به Control Panel بروید و در قسمت Windows Update گزینه Change Settings را انتخاب کنید.در بخش Important updates از نوار کشویی گزینه Never check for update را انتخاب کنید.

آموزش فعال کردن ویندوز XP :

1- از منو Start گزینه Run را اجرا کنید و در کادر عبارت regedit را تایپ کنید و OK کنید
2- از پنجره باز شده به آدرس زیر بروید :

- HKEY_LOCAL_MACHINE\
- SOFTWARE\
- Microsoft\
- Windows NT\
- CurrentVersion\
- WPAEvents
3- از قسمت راست پنجره، روی OOBETimer دوبار کلیک کنید تا پنجره ای دیگر باز شود
4- مقدار F7 یاFF را در مقدار بالا فقط به 00 تغییر دهید سپس OK کنید و رجستری را ببندید
5- از منو Start گزینه Run را اجرا کنید و این دستور را بنویسید:
- C:\WINDOWS
- \system32
- \oobe
- \msoobe.exe
- \a
6- پنجره ای باز می شود به نام Activate Windows، گزینه دوم را انتخاب و بعد Next کنید.
7- از پنجره جدید بر روی Change Product keyکلیک کنید.
8- در قسمت New keyکد فعال سازی را وارد کنید.
و سپس بروی Update کلیک کنید.
با این عملیات ویندوز شما اورجینال شد.

اگر شما در نصب ویندوز ، اکتیو ، فعال سازی و یا تنظیمات ویندوز مشکلات و سوالات متفاوت دارید میتوانید با شماره 9099071728 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

Up