حمایت از
همیار رایانه !
+G

آموزش پیکربندی انواع مودم

Hamyar Rayaneh
آموزش تصویری
Hamyar Rayaneh
٩٠٩٩٠٧١٧٢٨
Hamyar Rayaneh
شارژ همیار رایانه
شما کاربران گرامی اگر در تماس با شماره 9099071728 با مشکل مواجه شده اید می توانید از قسمت خرید شارژ همیار رایانه شارژ تهیه نمایید و با همکاران ما هماهنگی های لازم را به عمل آورید.

درباره مودم ( About Modem )

مودم یکی از ابزارهای رایانه ای می باشد که برای وصل کردن ( اتصال ) دو کامپیوتر به یکدیگر از طریق خطوط مختلف مخابراتی استفاده می شود. البته هر یک از دو کامپیوتر می توانند راهی به یک شبکه کامپیوتری باشند.نام مودم ( Modem ) مخفف کلمه Modular- Demodular است.
مودم از سال 1960 در کامپیوتر و به منظور ارسال و دریافت اطلاعات توسط ترمینال ها و سیستم های مرکزی مورد استفاده قرار گرفته است سرعت مودم ها در سال 1960 حدود 300 بیت در ثانیه بود در آن زمان یک ترمینال قادر به تماس تلفنی با کامپیوتر مرکزی بود.همزمان با عرضه کامپیوترهای شخصی در سال 1970 استفاده از سیستم بولتن ( Bulletin ) مطرح شد افراد یا موسسات با استفاده از یک یا چند مودم و برخی نرم افزارها سیستم را کانفیگ یا پیکربندی می کردند تا افراد دیگر بتوانند با استفاده از مودم قادر به تماس با سیستم بولتنی باشند.
مودم ها معمولا بصورت داخلی Internal ، خارجی External عرضه می شوند.
مودم های داخلی Internal مودم هایی هستند که در هنگام خریداری کردن سیستم کامپیوتر در داخل کیس آن قرار داده می شود.
مودم های خارجی External همانگونه که از اسمش پیداست در خارج از کامپیوتر قرار میگیرند و دارای منبع تغذیه جداگانه می باشند و این مودم ها از طریق پورت سریال ( Serial ) به کامپیوتر متصل می شوند و بدین ترتیب هیچ انرژی از کامپیوتر استفاده نمیکنند.
مودم ها از لحاظ کار کردن به آنالوگ ، دیجیتال ، رادیویی ، جی اس ام ، Wimax و Wi-Fi تقسیم بندی می شوند، که در قسمت زیر انواع کانفیگ ( Config ) و راه اندازی مودم آموزش داده شده است.

چنانچه در حین کار با اینترنت مودم ، کانفیگ مودم ، موبایل یا کامپیوتر تان مشکل و سوالی داشتید می توانید با کارشناسان ما که پشتیبان و سیسبان رایانه های شما هستند تماس بگیرید تا نجات ،دهنده، رایانه تان باشند و در رفع و حل نمودن این مشکلات همراه و ناجی شما باشند. مشاوران برتر ما در امور رایانه کمک شما هستند و بهترین کمک را به شما عزیزان ارائه می دهند. جهت تماس با مرکز مشاوره و پاسخگویی به سوالات کامپیوتر و موبایل همیار رایانه می توانید با شماره 9099071728 تماس بگیرید تا کارشناسان مجرب به امور رایانه ما حلال مشکلات کامپیوتری تان باشند.

Up