برای حل مشکل تماس بگیرید
تلفن ثابت٩٠٩٩٠٧١٧٢٨

 • آموزش پرینتر
 • آموزش فتوشاپ
 • فلش مموری
 • حمایت از
  همیار رایانه !
  +G

  آموزش و مشکلات فلش کردن موبایل

  Hamyar Rayaneh
  آموزش تصویری
  Hamyar Rayaneh
  ٩٠٩٩٠٧١٧٢٨
  Hamyar Rayaneh
  شارژ همیار رایانه
  شما کاربران گرامی اگر در تماس با شماره 9099071728 با مشکل مواجه شده اید می توانید از قسمت خرید شارژ همیار رایانه شارژ تهیه نمایید و با همکاران ما هماهنگی های لازم را به عمل آورید.
  Hamyar Rayaneh
  Hamyar Rayaneh
  Hamyar Rayaneh
  Hamyar Rayaneh
  Hamyar Rayaneh

  فلش کردن به چه معناست؟

  گوشی های موبایل دارای یک ایپیرام ( EEPROM ) هستند که بصورت یک IC فلش است که در حقیقت حکم هارد گوشی را دارد که کلیه اطلاعات از قبیل سیستم عامل و یا فریمور و تنظیمات روی آن ذخیره می شود.
  ارتقا فریمور و یا سیستم عامل در اکثر گوشی ها بصورت نرم افزاری است و بسیار ساده با آمدن ورژن جدید آن هارا می توان آپدیت کرد و اطلاعات قبلی مثل تماس ها،پیام ها،عکس ها،فیلم ها،آهنگ ها و ... از بین نمی روند.اما در برخی موارد ممکن است فریمور و یا سیستم عامل شما به هردلیلی آسیب ببیند و یا حتی گوشی تان به هردلیلی روشن نشود و با ارورهایی مثل (( اجبار بستن ) Force close ) مواجه شوید و یا اینکه برروی گوشی تان رمزی گذاشته باشید و آنرا فراموش کنید و دیگر گوشی تان باز نشود و یا نتوانید کارهای عادی را انجام دهید مثلا دوربین گوشی تان دیگر باز نشود ،در چنین مواقعی قادر به نوشتن از روی ایپیرام نیستید و باید بصورت سخت افزاری روی ایپیرام فایل فلش را بریزید ( یعنی سیستم عامل و تنظیمات گوشی شما پاک میشود و دوباره ریخته میشود ) و تمامی اطلاعات شما از بین می رود. در موبایل قسمت بوت و فریمور یا سیستم عامل با هم بر روی آی سی فلش ( همان ایپیرام ( هارد گوشی )) قرار دارند و اصطلاحا به آن فلش یا فایل فلش ( فایلی که شامل تمام اطلاعات گوشی است ) می گویند.
  اگر گوشی شما به درستی بوت نشود باید به اصطلاح آن را فلش کنید،یعنی بدون اینکه خود گوشی دخالت داشته باشد از طریق سخت افزاری ( با دستگاهی به نام باکس ) بصورت مستقیم برروی ایپیرام،فایل فلش را منتقل کنید تا گوشی شما مثل روز اول کارکند .

  تفاوت فلش و فریمور یا سیستم عامل :

  فلش تمامی اطلاعات روی ایپیرام را شامل می شود اما فریمور یا سیستم عامل فقط اطلاعات همان بخش سیستم عامل را داراست.

  باکس :

  با کس های قدیمی دارای درگاه های سریال و در مدل های جدید فعلی بصورت پورت USB به کامپیوتر ها متصل می شوند.از این طریق نرم افزار مخصوصِ باکس و آدرس دهی های مربوطه را انجام می دهد.
  باکس ها از طریق یک اینترفیس ( Interface ) با گوشی مرتبط می شوند که این اینترفیس ها برای هرگوشی متفاوت است اما برخی از گوشی ها سخت افزاری مشابه دارند که اینترفیس برای آنها یکسان است.

  مزایای فلش کردن :

  1. خطاهای موجود در سیستم عامل و یا فریمور را رفع می کند.
  2. در خیلی از موارد با کم شدن حجم نرم افزاری مصرف باتری کاهش میابد.
  3. نسخه سیستم عامل را با فلش کردن ارتقا داد.
  4. سرعت گوشی افزایش میابد.
  5. ویروس های گوشی را از بین می برد.

  پس شما مردم عزیز اگر در زمینه فلش کردن گوشی موبایل سوال و مشکلی داشتید می توانید با شماره 9099071728 تماس حاصل کنید تا کارشناسان بخش موبایل این مجموعه شما را راهنمایی کنند.

  Up