برای حل مشکل تماس بگیرید
تلفن ثابت٩٠٩٩٠٧١٧٢٨

حمایت از
همیار رایانه !
+G

آموزش حل مشکل صفحه آبی مرگ ویندوز

Hamyar Rayaneh
آموزش تصویری
Hamyar Rayaneh
٩٠٩٩٠٧١٧٢٨
Hamyar Rayaneh
شارژ همیار رایانه
شما کاربران گرامی اگر در تماس با شماره 9099071728 با مشکل مواجه شده اید می توانید از قسمت خرید شارژ همیار رایانه شارژ تهیه نمایید و با همکاران ما هماهنگی های لازم را به عمل آورید.
Hamyar Rayaneh
Hamyar Rayaneh
Hamyar Rayaneh
Hamyar Rayaneh
Hamyar Rayaneh

صفحه آبی مرگ ویندوز Blue Screen

حتما شماهم در سیستم ویندوز خود با ارور صفحه آبی یا Blue Screen روبرو شده اید این پیغام خطا باعث از کار افتادن سیستم و ری استارت ( Restart ) شدن اجباری می شود. این خطا یا ارور ( Error ) را با اسم های مختلفی که معروفترین آنها Blue Screen Of Death یا BSOD می باشد که به خطای ایست یا Stop Error معروف استشناخته می شود. در ادامه این مطلب گام به گام مراحل رفع مشکل صفحه آبی مرگ یا Blue Screen را به شما ارائه می دهیم.

آموزش قدم به قدم رفع مشکل صفحه آبی در ویندوز

1- مهمترین گامی که برای رفع مشکل صفحه آبی در ویندوز میتوانید جهت برطرف کردن آن کنیئد از خود سوال کنید که چه کارهایی را جدیدا روی سیستم انجام داده اید؟ به احتمال فراوان یکی از کارهایی که انجام داده اید باعث بروز مشکل شده است. کارها یا اقداماتی را که انجام داده اید به حالت اول برگردانید و مجدد تست نمایید که مشکل صفحه آبی مرگ یا Blue Screen برطرف شده است.
2- گام دوم در رفع مشکل Blue Screen بررسی کردن میزان فضای خالی در درایو سیستم عامل است برخی از خطاهای صفحه آبی بدلیل عدم فضای کافی در هارد دیسک ( Hard Disk ) است. سیستم عامل ویندوز باید حداقل 100 مگابایت فضای خالی داشته باشد اگر این فضا را در اختیار نداشته باشد دچار مشکل صفحه آبی مرگ یا Blue Screen می شود برای حل این مشکل فایل های بلااستفاده در دسکتاپ را پاک کنید.
3- گام سوم مربوط به ویروس یا وجود فایل مخرب در سیستم می باشد که باعث تخریب بوت رکورد سیستم می شود که بنام MBR معروف می باشد و یا اینکه Boot Sector را آلوده می کند برای رفع این مشکل یک آنتی ویروس نصب کنید و یا آنتی ویروس را بروز رسانی کنید و سیستم را بطور کامل اسکن کنید.
4- گام بعدی که میتواند باعث رفع صفحه آبی مرگ در ویندوز شود بروزرسانی ها یا Update ها که توسط مایکروسافت ارائه شده است را دانلود و نصب کنید جهت این کار کافیست ویندوز آپدیت ( Windows Update ) را فعال کنید مایکروسافت معمولا بسته به نیاز کاربران بروزرسانی را انجام میدهد با این کار به احتمال فراوان دیگر با صفحه آبی مواجه نخواهید شد.
5- گام بعدی دانلود و نصب بروزرسانی های درایورهای سخت افزاری است درایورها نیز معمولا هر چندوقت یکبار بروزرسانی می دهند دلیل اصلی مشکل صفحه آبی مرگ یا Blue Screen بروز نبودن یا قدیمی بودن این درایوها می باشد.
6- گام بعدی که مهم نیز است بازگرداندن تنظیمات Bios به حالت پیش فرض می باشد انجام تنظیمات اشتباه در Bios می تواند یکی از دلایل صفحه آبی یا Blue Screen باشد.
7- یکی دیگر از قدم ها برای رفع مشکل صفحه آبی مرگ چک کردن قطعات سخت افزاری متصل شده به بورد سیستم میباشد که شل یا قطع نباشند و متصل باشند.
8- یکی دیگر از مواردی که باعث بروز صفحه آبی یا Blue Screen می شود خطاهای مربوط به RAM و هارددیسک ( Hard Disk ) است که باید آنها را چک کنید. بدین منظور یک هارد دیسک یا RAM دیگر جایگزین کنید و سیستم را مجدد تست نمایید.
9- آخرین گام برای حل مشکل صفحه آبی مرگ یا Blue Screen بروزرسانی میان افزار یا Firmware مربوط به Bios است آن را بروز کنید.
با طی نمودن این مراحل تا حدودی مشکل صفحه آبی مرگ یا Blue Screen برطرف خواهد شد.

سوالات متداول در خصوص مشکل صفحه آبی

1- چگونه خطای آبی یا Blue Screen را در مایکروسافت ویندوز 7 حل کنیم؟
2- خطای صفحه آبی چه هنگامی رخ می دهید؟
3- چگونه مشکل صفحه آبی یا Blue Screen را در Microsoft Windows 10 برطرف کنیم؟
4- چگونه ارور صفحه آبی یا Blue Screen را در ویندوز 8 و 8.1 برطرف کنیم؟ 5- معنی کدهای خطا در صفحه آبی مرگ ویندوز چیست؟ 6- صفحه آبی ساده و خالی پس از روشن شدن سیستم به چه معناست؟

چنانچه در حین کار با کامپیوتر با مشکل صفحه آبی مواجه شدید و یا سوالی در این مورد داشتید می توانید با کارشناسان ما در همیار رایانه با استفاده از خطوط ثابت و شماره گیری 9099071728 تماس حاصل فرمایید.

Up