برای حل مشکل تماس بگیرید
تلفن ثابت٩٠٩٩٠٧١٧٢٨

حمایت از
همیار رایانه !
+G

آموزش حل ارور You need to format the disk فلش مموری

Hamyar Rayaneh
آموزش تصویری
Hamyar Rayaneh
٩٠٩٩٠٧١٧٢٨
Hamyar Rayaneh
شارژ همیار رایانه
شما کاربران گرامی اگر در تماس با شماره 9099071728 با مشکل مواجه شده اید می توانید از قسمت خرید شارژ همیار رایانه شارژ تهیه نمایید و با همکاران ما هماهنگی های لازم را به عمل آورید.
Hamyar Rayaneh
Hamyar Rayaneh
Hamyar Rayaneh
Hamyar Rayaneh
Hamyar Rayaneh

ارور Format The Disk

ارور ( Error ) You need to format the disk یکی از پیغام های خطرناک در ویندوز است که باعث میشود هارد اکسترنال ، فلش مموری ( Flash Memory ) ، رم و.. شما غیر قابل دسترس شود و تنها با فرمت کردن اجباری که باعث از بین رفتن اطلاعات می شود مجددا قابل استفاده است در این مطلب روشهایی را برای رفع ارور فرمت دیسک ( Format ) به شما ارائه می دهیم.

آموزش رفع ارور You need to format the disk

در صورتی که حافظه شما مشکل فرمت اجباری را داشته باشد، بلافاصله پس از اتصال پیغام You need to format the disk ظاهر میشود. در این حالت شما نمیتوانید هیچ کاری برای دسترسی به اطلاعات انجام دهید. ویندوز به شما اعلام می کند لازم است دیسک ( Disk ) را فرمت کنید. اگر گزینه YES را انتخاب کنید، تمام اطلاعات حافظه جانبی متصل شده پاک خواهد شد. در این حالت اگر اطلاعات مهمی نداشته باشید با موافقت کردن برای فرمت فلش را قابل استفاده می کند اما اگر اطلاعات مهمی داشته باشید حاضرهستید هر کاری برای نجات اطلاعات خود کنید.
روش اول : استفاده از ابزار Error Checking ویندوز
اولین و در دسترس ترین ابزار برای رفع مشکل فرمت اجباری استفاده از ابزار Error Checking ویندوز است جهت استفاده از این ابزار مراحل زیر را انجام دهید.
1- ابتدا حافظه جانبی را به سیستم متصل کنید.
2- برروی حافظه ای که مشکل دارد راست کلیک و Properties را بزنید.
3- به تب Tools بروید و روی گزینه Check کلیک کنید.
4- حافظه را اسکن کنید تا خطا یا ارورهای ( Error ) احتمالی توسط ویندوز شناسایی و از بین برود.
با انجام این مراحل اگر حافظه جانبی شما مشکل دار باشد جواب می دهد اما چنانچه حافظه جانبی RAW شده باشد ویندوز قادر به رفع آن نیست و مجبور هستید که آن را فرمت اجباری کنید.
روش دوم : استفاده از دستور Chkdsk در CMD
برای استفاده از این روش کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.
1- ابتدا از منوی Start در قسمت جستجو ( Search ) عبارت CMD را تایپ و اینتر ( Enter ) را بزنید.
2- در پنجره CMD دستور Chkdsk x:/f را تایپ کنید.توجه داشته باشید که بجای x نام درایو مربوط را وارد کنید.
3- پس از طی نمودن این مراحل ویندوز کار تست و تعمیر دیسک آسیب دیده را انجام میدهد پس از اتمام این عمل سیستم را ریستارت ( Restart ) و مجدد وضعیت حافظه را امتحان کنید.
روش سوم : فرمت دیسک و بازگردانی اطلاعات
چنانچه با انجام دادن روشهای بالا موفق به رفع مشکل You need to format the disk نشدید راهی جز فرمت کردن حافظه ندارید پس از فرمت کردن اجباری برای بازگردانی اطلاعات مهمی که برای از دست ندادن آنها روش های مختلفی را انجام دادید از برنامه Safe 365 یا EaseUS Data Recovery استفاده کنید و ریکاوری ( Recovery ) حافظه جانبی را آغاز کنید و پس از پایان عملیات اسکن فایل های موردنظر را انتخاب و در مسیری آنها را ذخیره کنید.

سوالات متداول در خصوص پیغام فرمت دیسک

1- پیغام You need to format the disk را در فلش مموری چگونه حل کنیم؟
2- چگونه بدون از دست رفتن اطلاعات پیغام فرمت دیسک را از صفحه محو کنیم؟
3- پیغام خطا You need to format the disk در هارداکسترنال را چطور برطرف کنیم؟

چنانچه در حین اتصال دیسک با پیغام فرمت مواجه شدید و یا سوالی داشتید می توانید با کارشناسان ما در همیار رایانه با استفاده از خطوط ثابت و شماره گیری 9099071728 تماس حاصل فرمایید.

Up