برای حل مشکل تماس بگیرید
تلفن ثابت٩٠٩٩٠٧١٧٢٨

 • آموزش پرینتر
 • آموزش فتوشاپ
 • فلش مموری
 • حمایت از
  همیار رایانه !
  +G

  آموزش کوچک و بزرگ کردن تصویر با فتوشاپ

  Hamyar Rayaneh
  آموزش تصویری
  Hamyar Rayaneh
  ٩٠٩٩٠٧١٧٢٨
  Hamyar Rayaneh
  شارژ همیار رایانه
  شما کاربران گرامی اگر در تماس با شماره 9099071728 با مشکل مواجه شده اید می توانید از قسمت خرید شارژ همیار رایانه شارژ تهیه نمایید و با همکاران ما هماهنگی های لازم را به عمل آورید.
  Hamyar Rayaneh
  Hamyar Rayaneh
  Hamyar Rayaneh
  Hamyar Rayaneh
  Hamyar Rayaneh

  برای آموزش طراحی و کوچک و بزرگ کردن عکس، تصویر، متن، لوگو، پوستر، بنر و فرمت های ( Gif ، Psd ، Img ، Jpg ) با استفاده از نرم افزار فتوشاپ باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  نکته : قبل از انجام طراحی توجه داشته باشید از نسخه اصلی تصویر یا عکس مورد نظر کپی بگیرید تا در صورت خراب شدن عکس نسخه ای از اصل آن داشته باشید.

  برای این آموزش چند راه وجود دارد.
  روش اول : استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl + Alt + I
  1. ابتدا نرم افزار فتوشاپ را باز کنید و تصویر مورد نظر خود را درگ کنید در نرم افزار فتوشاپ و یا با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + O آدرس عکس یا تصویر مورد نظر خود را باز کنید و یا از منوی فایل ( File ) گزینه Open را انتخاب کنید و آدرس تصویر مورد نظر خود را بدهید و عکس را باز کنید.
  2. سپس با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + Alt + I پنجره Image Size باز می شود.
  3. در این صفحه در قسمت Pixel Dimension، دو زیر مجموعه وجود دارد.
  4. یکی Width : که همان عرض یا پهنای عکس یا تصویر می باشد که با توجه به سلیقه شخصی خود به این قسمت مقدار دهید برای بیشتر شدن عرض یا پهنای تصویر مقدار فعلی آن را بیشتر کنید و برای کمتر شدن عرض یا پهنای تصویر مقدار آن را کمتر کنید.
  5. و در قسمت بعدی Height : که همان طول یا ارتفاع عکس یا تصویر می باشد که با توجه به سلیقه شخصی خودتان به این قسمت مقدار دهید برای بیشتر شدن طول یا ارتفاع تصویر مقدار فعلی آن را بیشتر کنید و برای کمتر شدن طول یا ارتفاع تصویر مقدار آن را کمتر کنید.
  6. و در آخر دکه ok را بزنید.
  7. سپس مشاهده می کنید تصویر یا عکس شما هم از عرض و هم از ارتفاع تغییر کرده است و همچنین از نظر سایز تغییر کرده است.
  8. و در مرحله آخر تصویر یا عکس خود را ذخیره کنید با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + S و یا از منوی File گزینه Save را انتخاب کنید و پسوند ( فرمت ) و مسیر دلخواه خود را انتخاب کنید و در آخر روی دکمه Save کلیک کنید.

  روش دوم : با استفاده از ابزار Crop Tool C
  1. تصویر مورد نظر خود را با نرم افزار فتوشاپ با استفاده از روش های مراحل قبلی باز کنید و در این روش با استفاده از ابزار انتخاب تصویر Crop Tool C تصویر و یا عکس را می توان کوچک کرد.
  2. در این مرحله با استفاده از ابزار Crop Tool C از گوشه ( چهار گوشه چپ - راست – بالا – پایین ) تصویر یا عکس خود را انتخاب کنید تا گوشه سمت مقابل، مثلا گوشه سمت چپ بالا تا گوشه سمت راست پایین.
  3. در این مرحله بعد از انتخاب تصویر با استفاده از ابزار انتخاب تصویر ابزار Crop Tool C خط هایی به صورت مربع شکل می بینید که از گوشه تصویر میتوانید هر جایی از عکس را انتخاب کنید.
  4. و در مرحله آخر دکمه Enter را بزنید. مشاهده می کنید که قسمتی از تصویر را که انتخاب کرده اید فقط باقی مانده است.
  5. و در آخر مرحله ذخیره سازی می باشد که با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + S می باشد.

  روش سوم : با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + T می باشد
  1. در این روش تصویر خود را با نرم افزار فتوشاپ باز کنید.
  2. در این مرحله با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + T ( ابزار انتخاب ) تصویر خود را انتخاب کنید ( فقط توجه داشته باشید که تصویر شما لایه ( Layer ) باز باشد).
  3. بعد از زدن کلیدهای ترکیبی، مشاهده می کنید که تصویر شما انتخاب شده است، و دور عکس یا تصویر انتخاب ( Select ) شده است، در اینجا کافیست دکمه شیفت ( Shift ) را پایین نگه دارید و با کلیک چپ تصویر خود را کوچک و بزرگ کنید.
  4. و در آخر دکمه اینتر ( Enter ) را بزنید. و مشاهده می کنید تصویر شما کوچک یا بزرگ تر شده است.
  5. در مرحله آخر باید تصویر را ذخیره کنید با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + S.

  روش چهارم : با استفاده از گزینه New
  1. در این روش ابتدا تصویر یا عکس خود را با نرم افزار فتوشاپ باز کنید.
  2. در این مرحله با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + N یک فایل جدید ایجاد کنید با توجه به سایزی که مورد نظرتان می باشد.
  3. در این مرحله شما دو پنجره دارید، یکی تصویر و دیگری فایلی که ایجاد کرده اید، و باید تصویر خود را با استفاده از ابزار Move Tool V بگیرید و بکشید داخل پنجره فایل که ایجاد کرده اید و رها کنید.
  4. در این مرحله میبینید تصویر یا عکس مورد نظرتان در فایل جدید یا کوچکتر از فایل جدید است و یا بزرگتر.
  5. در این مرحله برای اینکه بتوانید تصویر را با لایه زیری یا همان فایلی که ایجاد کرده اید یکی کنید، باید با یکی از ابزارهای انتخاب مثلا کلیدهای ترکیبی Ctrl + T تصویر را انتخاب کنید و از چهار سمت ( بالا - پایین - چپ - راست ) تصویر خود را تنظیم کنید.

  برای آموزش کوچک و بزرگ کردن تصاویر و یا عکس ها روش های مختلف و گوناگونی وجود دارد، در این زمینه می توانید با ما در ارتباط باشید.

  اگر در این مطلب ( کوچک و بزرگ کردن تصاویر ) و یا دیگر مطالب طراحی با نرم افزار فتوشاب سوال یا مشکلی دارید و یا سوالی در مورد طراحی با دیگر نرم افزارها دارید می توانید با شماره 9099071728 تماس بگیرید تا تیم طراحی همیار رایانه همراه شما باشند.

  Up